در سال 1999 در دانشگاه Cornell تحقیقاتی انجام شد که ابعاد مهمی از خطاهای شناختی را روشن کرد. مفهومی که امروز به اثر دانینگ- کروگر شهرت پیدا کرده نتیجه ی همین تحقیقات بود. ​افراد در سه حوزه مورد آزمون قرار گرفتند: شوخ طبعی ، نوعی مهارت اجتماعی استدلال منطقی ، یک توانایی منطقی-ذهنی دستور زبان ، نوعی توانایی تشخیص مقررات و الگوها


ادامه مطلب

اپلیکیشن‌های زیادی در App Store و Google Play وجود دارند. پیش‌بینی اینکه روندهای طراحی آینده چگونه خواهد بود دشوار است، اما انتخاب پنج روند فعلی و تجزیه و تحلیل آنها خیلی ساده‌تر است.


ادامه مطلب

بعد از بوجود آمدن کتابخانه های جاوا اسکریپتی که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند نوبت به هنرنمایی فریم ورک های جاوا اسکریپتی رسید.


ادامه مطلب

پس از ظهور فن آوری AJAX شاهد پیدایش Web Application های بسیاری بودیم. بسیاری از برنامه نویسان اقدام به تولید وب سایتها و وب اپلیکیشنهای گوناگون با حال و هوای نرم افزارهای تحت ویندوز و یا دیگر سیستم های عامل نمودند. منظورم از حال و هوا refresh نشدن صفحات و یا عدم استفاده از post back ها میباشد که برای کاربران وب تجربه جدیدی بود و دیگر با هر کلیک نیاز نبود زمان زیادی برای لود شدن مجدد محتوا در بروزر صرف کنند.


ادامه مطلب

مطمئنا متوجه شدید که اکثر وب سایت های آژانس های طراحی ، طراحان،استارت آپ ها یا حتی وب سایت محصولات و وبلاگ های شخصی شبیه هم به نظر می رسند... حتی اگر متوجه هم نشده باشید در موردش مطلب خوانده اید.


ادامه مطلب

یكی از چالش‌های مهم در زمینه شبكه‌های  MANET ، مبحث شبیه‌سازی این نوع شبكه‌ها می‌باشد. انجام شبیه‌سازی این نوع شبكه‌ها با استفاده از تكنیك‌های شبیه‌سازی موجود كه همگی مبتنی بر بسته هستند، كاری دشوار و زمان‌بر بوده و با رشد پیچیدگی شبكه و افزایش تعداد نودها ممكن است این عمل ساعت ها بطول انجامد.


ادامه مطلب

© 1393 - تمام حقوق این وب سایت برای شرکت شین محفوظ است.

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران